Cześć!

Mam na imię Łukasz, jestem informatykiem, wielkim miłośnikiem sportu, oraz wiecznym studentem każdej dziedziny, która mnie pochłonie. Dużo czytam i szukam inspiracji na to jak ćwiczyć regularnie i co najważniejsze, staram się zdobytą wiedzę wdrożyć w życie.


Uwielbiam uprawiać każdą formę wysiłku fizycznego. Jest w tym wszystkim coś, co pozwala mi się wyciszyć, odprężyć, pozytywnie zmęczyć i coś, co sprawia, że moje doświadczenie ze sportem, to jedna wielka niekończąca się przygoda. Moje zamiłowanie do sportu zaczęło się 15 lat temu. Jako ówczesny dwudziestolatek, miałem trójkową historię ocen z wychowania fizycznego i prawie 20kg nadwagi. Nigdy nie byłem najszybszym biegaczem, najlepszym w siłowaniu się na rękę, najlepiej rozgrywającym w piłkę nożną, ani tym bardziej najsilniejszym w podnoszeniu ciężarów wśród moich rówieśników. Zdecydowanie unikałem konfrontacji i nie za dobrze radziłem sobie w stresowych sytuacjach. Wszystko zmieniło się gdy zapisałem się na sekcję sportów walki, zafascynowany gwiazdami gal K-1 UFC i Pride, które można było podziwiać na sportowych kanałach czy pierwszych wideoklipach dostępnych w sieci. Dzień, w którym przekroczyłem próg sali treningowej, był najważniejszym dniem w moim życiu, z czego jeszcze wtedy w pełni nie zdawałem sobie sprawy. W taki oto sposób rozpocząłem swoją skromną amatorską karierę kickbokserską i związałem się z tym sportem na poważnie przez blisko 10 lat. Całe to doświadczenie pozwoliło mi dowiedzieć się dużo więcej o sobie, oraz odkryło moje silne strony, z których korzystam po dziś dzień, w sportach które uprawiam, w życiu codziennym, czy też zawodowym. Zdecydowanie stałem się ambitniejszą osobą, zacząłem stawiać przed sobą wyzwania, wypracowałem większa samodyscyplinę i realizowanie zamierzonych celów, stało się może nie tyle prostsze, ile znacznie przyjemniejsze w całym procesie.

kickboxing

Największą frajdę sprawia mi podążanie w danym kierunku, a nie końcowy cel. Trenowanie jednej dyscypliny sportowej sprawiło, że zacząłem się wgłębiać w inne. I tak z powodu kick-boxingu, który obecnie trenuję bardzo sporadycznie, zacząłem więcej biegać, podnosić ciężary, pracować z odważnikami kettlebell, zwracać większą uwagę na zapobieganie kontuzjom poprzez rozciąganie i mobilizację ciała, oraz próbować zróżnicowanych diet i sposobów odżywiania.

Za co kocham sport?

  • Kształtuje charakter
  • Wyrabia samodyscyplinę i etykę pracy
  • Podnosi pewność siebie
  • W znacznym stopniu poprawia poziom zdrowia
  • Pozwala lepiej sobie radzić w stresowych sytuacjach
  • Uczy pokory
  • Daje możliwość poznania wspaniałych ludzi, którzy podążają w tym samym kierunku
  • Sprawia, że chce się rozwijać w każdej dziedzinie życia.
  • ZAWSZE POPRAWIA NASTRÓJ!

Na temat nowych wyzwań, których się podejmę, więcej napiszę na BLOGU, a póki co w dalszym ciągu będę starał się zbierać doświadczenia sportowe, którymi będę mógł się z Tobą podzielić.

trail

Podsumowując - uwielbiam ten styl życia, wstawać wcześnie rano i biegać po parku. Wychodzić o świcie na siłownię, zafundować sobie rozciąganie czy poćwiczyć kettlem w domowym zaciszu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu odrobinę inspiracji i jeżeli jeszcze nie ćwiczysz, to zaczniesz, a jeżeli trenujesz, to tylko utrwalę twoją motywację!

Gdzie możesz mnie znaleźć?

Facebook
Instragram
Youtube

Skontaktuj się ze mną!


Jeśli macie jakieś pytania lub sugestie, przejdźcie do zakładki Kontakt